"Cevaytis - hodowla DLA rasy beagle"

Myśl przewodnia

Hodowla beagli to dla mnie nie tylko zachowanie pozytywnych cech moich psów, takich jak zdrowie, dobra psychika oraz wygląd odpowiadający wzorcowi, ale przede wszystkim chciałbym w miarę możliwości z każdym nowym pokoleniem polepszać te cechy. Z tego powodu szukam na całym świecie odpowiednich psów lub partnerów hodowlanych dla moich własnych beagli. Każde krycie jest starannie przygotowywane i planowane nawet kilka lat naprzód.
Wszystkie moje psy są badane w kierunku dysplazji bioder przed użyciem w hodowli, aby ryzyko zachorowania potomstwa na tą poważną chorobę było jak najniższe.
Oczywiście jako hodowca trzeba się informować na bieżąco na temat chorób dziedzicznych oraz z tym związanych badań i także te nowe informacje mają wpływ na plany hodowlane w mojej hodowli.

Odchowanie i socjalizacja

Szczenięta są odchowywane z wielkim zamiłowaniem oraz wiedzą jak i z jak największym kontaktem z ludźmi oraz naturą.
Oczywiście szczeniaki są przyzwyczajane do sytuacji codziennych: małe dorastają wraz z nami w domu, gdzie są traktowane jako członkowie rodziny. Szczenięta mają przez prawie cały czas dojście do ogrodu, który mogą według chęci zwiedzać oraz jako pierwsze witać gości. Częścią socjalizacji są także wypady do miasta, aby przyzwyczaić maluchy do chałasu miejskiego, do jazdy samochodem oraz nauczyć ich poprawnego chodzenia na smyczy.
Od trzeciego tygodnia życia nasze beaglątka są dokarmiane, głównie aby jak najszybciej odciążyć ich matkę. Po każdym posiłku oraz kilkakrotnie także w nocy, wychodzę z małymi na dwór, aby nauczyły się od początku czystości. Jestem przekonany, iż to jest wielką pomocą dla przyszłych właścicieli.
Od drugiego tygodnia aż do odbioru szczenięta są regularnie odrobaczane jak i w wieku 6-u i później 9-u tygodni szczepione. Wszystkie maluchy mają implantowane mikroczipy oraz są tatuowane przez Związek Kynologiczny w Polsce.


Pierwszy kontakt i odbiór

Szczenięta są przekazywane nowym wlaścicielom nie wcześniej niż po ukończeniu 10-u tygodni. Do każdego małego beagla należy następująca wyprawka:

rodowód FCI

paszport UE dla zwierzęcia domowego

indywidualna umowa kupna-sprzedaży z prawem pierwokupu w razie potrzeby instrukcja karmienia

karma na pierwsze tygodnie

obroża i smycz


Warunkiem wstępnym przed przekazaniem szczenięcia jest oczywiście wcześniejsze poznanie się z przyszłym właścicielem. Goście, zainteresowani jednym ze szczeniąt, są mile widziani po uzgodnieniu terminu. Beagle nadaje się tylko wtedy dla początkujących, jeżeli skorzystają oni z pomocy dobrej szkoły dla psów, która pomoże im przy wychowaniu malucha.

Ponieważ oczekuję aby każdy beagle z mojej hodowli był w swojej nowej rodzinie jej pełnowartościowym członkiem, trzymanie go w kojcu lub zostawianie cały dzień samego jest nie do przyjęcia.

Chcąc utrzymać kontakt z psami przeze mnie wyhodowanymi, chciałbym pozostać przez całe życie psa z Państwem w kontakcie i o ile to możliwe służyć radą i pomocą .

Jeżeli więc chcecie Państwo zdrowego, doskonale socjalizowanego beagla z nienaganną psychiką i chcecie poznać całą naszą sforę, proszę skontaktować się z nami telefonicznie lub e-mailem, abyśmy mogli ustalić bliski termin spotkania.

Tekst i zdjęcia copyright © by Cevaytis Beagles